Tarafları ve Konusu


Bu kullanım sözleşmesi www.nekil.com internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan Nekil İnternet Çözümleri (Nekil olarak anılacaktır) ile hizmet alacak olan tüzel ve gerçek kişiler (Müşteri veya hesap sahibi olarak anılacaktır) arasında hizmetlerin kullanımını aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.
İş bu sözleşme, müşterinin hizmet alması ile imzalanmış kabul edilir ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

Hesap Açılışı


Yapacağınız ödemeden sonra gerekli kontroller yapılarak herhangi bir sahtekarlık - usulsüzlük tespit edilmediği taktirde hesap bilgileriniz e-mail adresinize gönderilecektir. Bize vereceğiniz e-mail adresinin aktif olması sizin sorumluluğunuzdadır. Kullanım sözleşmesine aykırı bir durumda veya herhangi bir sebeple size ulaşmamız gerektiğinde iletişimimizi bu e-mail adresi üzerinden yapacağız.

İçerik İzni


Nekil tarafından sağlanan tüm hizmet sadece yasal sınırlar dahilinde kullanılabilir. Ürün ve hizmetlerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz tüm içeriklerinin yasalara uygun olduğunu bu anlaşma ile kabul etmiş sayılır. Ayrıca müşteriler yayınlayacakları tüm içerikten kendileri sorumludur ve Nekil, müşterilerin yayınladığı içeriklerden sorumlu tutulamaz.
Hizmetlerimizi kullanırken herhangi bir telif hakkı veya marka ihlali yapmak kesinlikle yasaktır. Bu sadece video, müzik, kitap, fotoğraf veya herhangi bir başka eserin izinsiz kopyalanması - dağıtılması ile sınırlı değildir. Herhangi bir ticari marka sahibinin ürünlerinin izinsiz olarak yayınlanması hesabınızın herhangi bir uyarı verilmeden derhal kapatılmasına yol açabilir. Bu tür durumlarda genellikle iletişim e-mail adresinize bir bildirim yaparak ilgili içeriği silmenizi isteriz. Eğer size e-mailde belirtilen süre bitiminde hala içeriği kaldırmamışsanız hesabınız ikinci bir uyarıya gerek kalmaksızın kapatılır.

Kısıtlamalar


Satın alınan hizmetlerin (Özellikle yedek hizmeti olarak belirtilenler ve yönetim panelinden oluşturacağınız site yedekleri hariç) yedek alanı olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. Yine hesabın dosya depolama amaçlı kullanılmasına izin verilmemektedir. (Hesaptan yayınlanan video ve dosyalar gibi) Tüm sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili (bunlarla kısıtlı kalmamakla beraber) örnekler aşağıda listelenmiştir;
Toplist – Hitlist hizmetleri
Her türlü IRC
Proxy scriptleri
Warez içerik (link paylaşımı olsa bile)
Resim Hosting
AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
IP Scannerlar
Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
Banner-Ad servisleri (ticari banner reklamlar)
File Dump/Mirror Scriptleri (Örnek: rapidshare, rapidleech)
Ticari Audio - Video Streaming
Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
Adult, Erotik, Adult Hikaye/Video içeriğine sahip siteler
Piyango / Kumar Siteleri
Hack siteleri (arşiv amaçlı dahil)
Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
Hileli Siteler (listelenen siteleri ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)
Broadcast ya da Streaming Canlı Spor Etkinlikleri
Nekil, herhangi bir sebep göstererek veya göstermeden hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Yayınladığınız bir materyal müstehcen, yasadışı yada bir şekilde kullanım sözleşmesini ihlal eden bir içerikse size haber verilerek ya da haber verilmeden sunucularımızdan silinerek hesabınız devre dışı bırakılabilir.
Abuse birimimizden e-posta geldiğinde, 24 saat içerisinde gelen bildirime karşı destek bileti üzerinden cevap verme zorunluluğunuz vardır. 24 Saat içinde cevap alınamazsa hizmetiniz askıya alınabilir.
Sitelerinizin yada hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa [email protected] adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Toplu halde atılan spam ve benzeri istenmeyen e-posta gönderimine sıfır tolerans gösteriyoruz. Üye veri tabanlarından gönderilen mailler, satın alınan mail listeleri ve bunlara mail gönderimi spam mail olarak kabul edilir. Spam gönderen müşteri hesabı uyarılmadan direk iptal edilecektir.
Kullanım sözleşmesine uymayan herhangi bir siteyi, hesabı, veri tabanını veya diğer bileşenlerini değiştirme - kapatma veya acil durumlarda değişiklik yapma haklarımız saklı tutulmaktadır.
Bir hesaba gelebilecek DDoS ataklar, mail bomer, flood, ip spoffing vb. türünde saldırılar karşısında sunucu üzerindeki diğer kullanıcıların bu durumdan etkilenmesi nedeni ile hesap geçici süreliğine derhal askıya alınır. Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir.
Sunucunun genelini etkileyebilecek ani kaynak tüketimleri ve bunların sık yaşanması durumunda, bu durumun diğer hesapları etkilememesi için hesap derhal askıya alınır. Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir.

Ödeme Bilgileri


Tüm ödemeler peşin olarak yapılmaktadır. Yani hizmeti kullandıktan sonra ödeme yapılmaz, hizmeti kullanmadan önce ödeme alınmaktadır. Siparişin tamamlanıp hesabın aktif edildiği tarih yinelenen faturaların son ödeme tarihi olarak tanımlanacaktır. Fatura son ödemesi 10 günü geçirilirse, faturalar otomatikman iptal olacak ve hesap kapatılacaktır. Bununla beraber hesabın iptal olmasından 20 gün geçtikten sonra müşteri hizmeti devam ettirilmesini talep ederse, fatura manuel tekrar oluşturulur ve ödeme yapılana kadar hesap askıda bekletilir.
Yedekleme ve Veri Kaybı
1 Gb geçmeyen siteleriniz günlük ve aylık ayrı ayrı yedeklenmektedir, Yedekleme otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak yapılmakta, nezaketen sunulan bir hizmet olarak size verilmektedir. Hesabınızdaki verilerinizden hayal edilebilecek hiçbir nedenle sorumlu değiliz. Müşteriler yedeklerini kendileri saklama ve muhafaza etmekle sorumludur.

İptal ve İadeler


Dedicated sunucular, yazılım lisansları ve ip adresleri için hiçbir koşulda geri ödeme bulunmamaktadır. Geri kalan tüm hizmetlerde eğer alınmışsa kontrol paneli, ssl sertifikası ve domain ücreti hariç kullanılan günler düşülerek kalan bakiye müşteriye iade edilebilir.

Hosting, VPS-VDS müşterileri hiçbir sebep göstermeksizin ilk 7 gün içinde “Memnun kalmadım” diyerek ödedikleri ücretin tamamını (kontrol paneli – ssl sertifikası ve domain kayıt ücretleri hariç) para iadesi talebinde bulunabilirler.
müşteri paneli üzerinden hizmet listesine gelerek, aktif durumda olan ilgili ürün detayından en alt kısımdan iptal talebi gönderilmesi gerekmektedir.
Ücret iadesi ve kısmi iade kesilen ve gönderilen faturaların iade faturasının kesilmesi veya fatura aslının geri gönderilmesi ile yapılmaktadır. Faturalarla ilgili tüm posta veya kargo masrafları iade edilecek tutar içerisinden kesilir ve iade işlemi 30 gün içinde gerçekleştirilir.

Kaynak Kullanımı


Nekil sunucularındaki kaynak kullanımı belirli kurallara bağlanmıştır. Bu kurallar şu şekilde sıralanmaktadır;

1- Eğer hizmet satın alınırken işlemci limiti belirtilmediyse sunucularda bir kullanıcı adına açılan herhangi bir işlem sistem kaynaklarının %15'inden fazlasını harcayamaz ve 90 saniyeden daha uzun çalışamaz. (Örneğin CGI Scriptleri, PHP İşlemleri, Cron işlemleri vb.)
2- Sunucularımızda verilen add-on domain hizmetini kullanıcılar 3. Şahıslara satamazlar ve Ticaretini yapamazlar.
3- IRCd ile alakalı herhangi bir yazılımın çalışmasına izin verilmez.
4- Bittorrent gibi dosya paylaşımını sağlayan yazılımların gerek istemcileri, gerekse sunucuları, sunucularımızda çalıştırılamaz.
5- Herhangi bir P2P, dosya paylaşımı aktivitesine izin verilmez.
6- Sunucularımızda oyun sunucusu yazılımlarının çalıştırılması yasaktır.
7- 15 dakikadan daha az periyotta cron çalıştırılamaz.
8- MySQL veri tabanlarında statik dosya barındırılamaz. (Resim dosyaları vb.)
9- Disk kotası limitsiz olarak tanımlanmış planlarda kullanım limiti "adil kullanım" esasına göre limitlendirilmiştir. Disk kotası kullanıcının web sayfası için kullanacağı elementler bazında kotasız tanımlanmıştır. (html, php, js, css, imaj dosyaları vb.) bunun haricinde web sayfası elementi olmayan dosyaların sunucuda barındırılması, depo edilmesi veya yedeklenmesi yasaktır.
10 - Sunucularımızda verilen mail hizmeti kullanıcılarımızın temel mail trafiği ihtiyacını karşılamak amacıyla verilmiştir. Sunucularımızda halka açık ücretsiz mail hizmeti veren sistemlerin yayınına izin verilmemektedir. Bununla beraber Nekil, mail sisteminde aşırı yüke neden olacak aktivitelerde bulunan kullanıcılara müdahale etme hakkını saklı tutar.

Teknik Destek


Standart destek politikamıza telefon ile destek dahil değildir. Telefon desteği almak isteyen müşterilerimiz bu hizmete ilişkin eklentiyi satın almak durumundadır.
Destek işlemleri sitemizde bulunan destek masası yazılımı üzerinden yürütülmektedir. Bunun haricindeki kanallardan (E-posta, halka açık siteler, anlık mesajlaşma sistemleri vb.) tarafımıza iletilen destek mesajlarından firmamız sorumlu tutulamaz.
Bir hesap ile alakalı destek istemini sadece o hesabın alımını gerçekleştirmiş olan kişi yapabilir. 3. Şahıslar vasıtası ile destek talebi iletilemez veya açılamaz. Açılan talepler dikkate alınmaz.
Destek masasına hesap sahibi tarafından gönderilen her işlem sorgusuz yapılmaktadır. Bundan ötürü herhangi bir yol ile sistem giriş bilgilerini 3. Şahısların eline geçen müşterilerin göreceği zarardan firmamız sorumlu tutulamaz.
Teknik desteğin kapsamı verilen alt yapı hizmeti ile sınırlıdır. Bu alt yapı hizmetinin kapsamı, kullanılan sunucunun donanımı, üzerinde çalışan işletim sistemi ve kontrol paneli yazılımı, buna bağlı ana servisler (Web sunucu, Mail sunucu, FTP Sunucu vb.) ve sunucunun ağ erişimidir. Firmamızdan satın alınan hizmetin üzerine kurulacak olan yazılım, script gibi sistemlerin teknik desteği hizmet kapsamımız dışındadır.

Uptime Garantisi


Hizmetlerimizin sürekliliği için garanti edilen Uptime (açık kalma) süresi %99.5 olarak belirlenmiştir. Bu garanti mücbir sebeplerden, internet erişimini sağlayan ana firmalardan, sunucu arızalarından veya müşteri hatalarından kaynaklı arızalardan ve planlı bakım çalışmaları dışında kalan süre boyunca ki oranı belirtir. Taahhüt edilen bu oranın altına inilmesi durumunda o ay için ücret iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

Fiyat Değişimi


Müşterilerin ödemelerini yaptıkları periyot içerisinde süresi dolmadan bir fiyat değişimi yapılmayacaktır. Nekil, listelenen fiyatları değiştirme ve hizmetler de verilen kaynak miktarlarını arttırma, azaltma hakkını saklı tutmaktadır. Buna göre örneklendirecek olursak yıllık ödeme yapmış kullanıcıdan 6 ay içinde yapılan bir fiyat değişikliği olursa süresi dolana kadar ekstra bir ücret talep edilmez. Ancak süresi dolduğunda yeni ödeme yaparken yeni tarifeden ödemek durumundadır. Bu kural düşen ödemeler içinde geçerlidir. Fiyatlarda oluşan düşüş nedeni ile müşteri geri iade talep edemez.

İndirim Kuponları


İndirim kuponları Nekil hizmetlerinden ilk defa yararlanacaklar için ayrılmıştır. Satın alınmış ürünlerde indirim kodu kullanılamaz. Veya indirim kuponlarından ötürü bir iade talep edilemez. İndirim kuponları veya indirimler sadece ilk satın almada geçerlidir bu kuralı istismar eden kullanıcıların hesabı tespit edildiğinde durdurulabilir hatta iptal edilebilir. Ayrıca yapılan kampanyalar diğer hesaplarla ve diğer kampanyalarla birleştirilemez. Bu tür taleplerde bulunmamanız gerekir.

Yetkili mahkeme ve icra daireleri


İş bu sözleşme üst kısımda yer alan ve bununla, alt kısımda belirtilen "Değişiklikler" konu başlığından ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında Nekil'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir).
İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Adana Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Değişiklikler


Nekil, sözleşme maddelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler aktif hesap sahibi müşterilerin sitemiz üzerindeki müşteri paneline duyuru olarak girilir. Bunun dışında mail veya başka bir iletişim kanalından yapılan değişiklikler bildirilmemektedir.